EDK w Radio Bielsko

09 marca 2020

EDK w Radio Bielsko

W dniu 9 marca Lider Rejonu EDK Bielsko-Biała BESKIDY został kolejny już raz zaproszony do udziału w krótkiej rozmowie w temacie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w Bielsku-Białej nieustannie już od 8 lat. Dziękujemy Redakcji Radia Bielsko za zainteresowanie tematem EDK i promocję wydarzenia duchowego, jakim jest EDK na całym Podbeskidziu, gdzie tylko Radio Bielsko dociera. Dzięki temu z naszą ideą możemy docierać do tak wielu miejsc, a przez wielu dowiaduje się, czym jest EDK i jak się przygotować do drogi.

 

 

Opuść swoją strefę komfortu, by otworzyć się na nowe życie. Jeśli tkwisz tylko w tym, co znasz, Twoje życie się nie zmieni. Jeśli raz zaryzykujesz i zrobisz coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, znajdziesz w sobie inspirację do kolejnych zmian. EDK służy do tego, aby zmieniać swoje życie. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia.

EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie.Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie.

EDK to nowa forma duchowości i stara tradycja. Nawiązuje bowiem do starych form duchowości, czyli do pielgrzymowania do miejsc świętych. Jest w niej dużo ducha franciszkańskiego, w którym człowiek z duszą i ciałem zwraca się do Boga. Jest odejściem od jedynie myślnego praktykowania wiary. 

Człowiek to dusza i ciało. Piękne serce winno mieszkać w sprawnym ciele. Asceza to podstawa życia duchowego, dlatego w EDK uczestniczą również osoby, które nie chodzą do kościoła lub nie wierzą.

W EDK nie chodzi o sport i wyścigi, ale o duchowość, spędzenie czasu sam na sam ze sobą i Bogiem.

EDK to nowa forma duchowości. Dzisiaj ludzie nie chcą słuchać o Bogu, ale chcą Go spotkać. Dzisiaj ludzie nie chcą słuchać o modlitwie, ale przeżyć modlitwę. EDK to umożliwia.

Równocześnie EDK wychodzi naprzeciw wyzwaniom naszych czasów. Na przykład temu, że wiele osób skarży się na brak czasu i nie ma możliwości uczestniczenia co tydzień w drodze krzyżowej w kościele, jak praktykowano to trzydzieści lat temu. EDK to swoista kumulacja gorliwości.